KATALOG AUTO CZĘŚCI

KATALOG AUTO CZĘŚCI
Wymiana i naprawa części w samochodzie
Czy wiesz że....
- BMW S63 jest pierwszym ośmiocylindrowym silnikiem benzynowym w układzie „V” produkowanym przez BMW, w którym zastosowano wspólny kolektor wydechowy dla obydwu rzędów cylindrów, układ Twin Scroll Twin Turbo i bezpośredni wtrysk paliwa (High Precision Injection).

- ESP, czyli Electronic Stability Program to elektroniczny program stabilizacji, będący układem elektronicznym stabilizującym tor jazdy auta podczas pokonywania zakrętów. Sstem przejmuje kontrolę nad układami ABS i ASR.

Czy wiesz, że...
W okresie 1956-1965 wyprodukowano ponad 91 tysięcy motocykli Junak, w tym ok. 10 tysięcy sztuk modelu M07 oraz rajdowego M07-R, crossowego M07-C, ponad 2 tysiące trójkołowców mod. B20 (dostawczy) oraz kilka tysięcy wózków bocznych WB1 / W03. Motocyl Junak produkowany był w SFM Szczecin, natomiast silniki S03 w Zakładach Sprzętu Motoryzacyjnego w Łodzi.

Falujace obroty silnika

Czujnik temperatury powietrza nie powinien mieć bardzo takiego wpływu na pracę silnika i nie uważam, że on był główna przyczyna falujących obrotów u mojego znajomego. Powietrze może brać, jest to bardzo prawdopodobne, ale to raczej się usłyszy nad silnikiem przy przepustnicy. Na słuch mona dużo sprawdzić. Ponadto, jeśli wszystkie wężyki sa szczelne i nie pobiera lewego powietrza, może być coś z przepustnica. Najprawdopodobniej czujnik położenia przepustnicy lub silniczek krokowy. Wątpię zeby po naprawie łatwo ustawić wszystko tak, żeby działało jak należy. Radze udać się do dobrego elektryka a nie do partacza. Warto sprawdzić czy jest napięcie na czujniku przepustnicy, czy poprawnie działa włącznik w silniczku krokowym, i czy nie będzie gdzieś powietrza.

Brak komentarzy:

Jakie paliwo zasila Twój silnik?